• Свеж
Цревото за Течноста за Ладење на радијаторот Одговара изберете: 1992-БУИК ЛЕСАБРЕ, 1992-АВЕНИЈА БУИК ПАРК

Цревото за Течноста за Ладење на радијаторот Одговара изберете: 1992-БУИК ЛЕСАБРЕ, 1992-АВЕНИЈА БУИК ПАРК

DEN 148.16

Од стоката
Достапно е за нарачката

Гејтс Обликувано Црево За Течноста за Ладење е произведено за да одговара на специфични апликации. Слично на спецификациите НА ОЕМ. Одобрени за морски апликации.Препорачуваме за горниот, долниот, помине, грејач и други апликации течноста за ладење црево.Капак отпорен на топлина и озон.Инженер за да се спротивстави на електрохемиската деградација-водечка причина за откажување на цревото. Реинженерните материјали се спротивставуваат на вакуумскиот колапс. Ова ја намалува потребата за внатрешни извори во многу апликации.Ги исполнува СПЕЦИФИКАЦИИТЕ SAE 20r4 И 20r3 Тип EC Класа Д-1 и д-2.Температурен Рејтинг : - 40А Ф ДО 275А Ф (- 40А Ц ДО 135А В) во апликациите на цревото за течноста за ладење.Забелешка : Гејтс препорачува замена на стандардниот погон на црви и стегите натоварени со пружини со Стеги За Напојување На Портите(Р) СБ секој пат кога ќе се инсталира ново црево за течноста за ладење.Гејтс-Управувано Од Можноста Радијатор Течноста За Ладење Црево Дополнителни Карактеристики Материјал : ЕПДМ. Одговара Изберете : 1992-1995 БУИК ЛЕСАБРЕ 6 Цил 3.8 Л 1992-1995 БУИК ПАРК АВЕНИЈА 6 Цил 3.8 Л 1992-1995 ОЛДСМОБИЛ 88 6 Цил 3.8 Л 1992-1995 ПОНТИЈАК БОНЕВИЛ 6 Цил 3.8 Л 1992-1995 ОЛДСМОБИЛ 98 6 Цил 3.8 л И Повеќе - додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување ЗА ДА ПРОВЕРИТЕ.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Цревото за Течноста за Ладење на радијаторот Одговара изберете: 2003-ФОРД ЕКСПЕДИЦИЈА, 2005-ЛИНКОЛН НАВИГАТОР

Гејтс Обликувано Црево За Течноста за Ладење е произведено за да одговара на специфични апликации Слич�

DEN 1391.20