• Свеж
Црево За Радијатор со пониска Линија До Термостат-Компатибилно Со Nissan Pathfinder Armada 5,6 L V ГАС

Црево За Радијатор со пониска Линија До Термостат-Компатибилно Со Nissan Pathfinder Armada 5,6 L V ГАС

DEN 1.00

Од стоката
Достапно е за нарачката

Црево За Радијатор со пониска Линија До Термостат - Компатибилно со 2004 Nissan Pathfinder Armada 5.6 L V8 Гаспозиција : Пониска Линија До Термостатнот : Обликувано Црево за Течноста за Ладење; ИСЕЧЕТЕ На Фитмодуларно : No Quick Connect Fitting Количина : 0 карактеристики : - Конкретно - инженерските материјали се спротивставуваат на колапсот под вакуум - Инженеринг за да се спротивстави на електрохемиската деградација, водечка причина за Неуспех на цревото-Претходно Обликуван За Да Се Вклопи и Да Обезбеди Совршено запечатени услови - Епдм Цевка; Засилување На Плетени Синтетички Влакна; Топлина -, Озон-И Хемиска Течност За Ладење - Отпорна На Капакот На Епдм-ги исполнува БАРАЊАТА На Сае 20р4, Класа Д2 И Дин 73411, класа А (освен Толеранции) - температурен опсег : -40 степени. Ф до +257 Степени. Ф (-40 Степени. В до +125 Степени. В) - Забелешка : Гејтс препорачува замена на стегите на цревото секој пат кога ќе се инсталира ново црево за течноста за ладење-Внимание : Не користете за апликации за пренос на гориво или масло компатибилни со Или Одговара : - 2004 Nissan Pathfinder Armada 5.6 L V8 Gasfits Години : 2004 Преглед Опис На Производот за Да Се Обезбеди Соодветно Вклопување. 2004. Црево За Радијатор.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Гејтс Премиум Обликувано Црево За Течноста За Ладење За 92-Акцент Камри Г-Дин Спајдер Одговара избери: 1992 - ТОЈОТА КАМРИ,

Премиум Обликувани Црева За Течноста За Ладење : 9296 Тојота Камри, 9903 Хјундаи Акцент, 0005 Тојота МР2 Спајде�

DEN 0.67

Acdelco Професионални Обликувани Течноста За Ладење Бајпас Црево Одговара изберете: 1993-CHEVROLET КАМАРО, 1993-PONTIAC FIREBIRD

Acdelco Professional, премиум Резервни Обликувани Грејачи Се специјално дизајнирани, фабрички обликувани црева �

DEN 1967.84