• Свеж
Примарно Злато Карат Бело Злато Дијамант И Кабохон Аквамарин Прстен

Примарно Злато Карат Бело Злато Дијамант И Кабохон Аквамарин Прстен

DEN 8191.84

Од стоката
Достапно е за нарачката

Едноставен, но елегантен, овој прекрасен прстен покажува природен скапоцен камен од аквамарин исечен на 0,25 cttw во центарот ореол со блескави дијаманти за сјаен сјај. Достапен во големина на целиот прст 7, овој прстен од бело злато од 14 карати сигурно ќе биде добредојден додаток на секоја колекција.Метална Тежина : 2,06 Грама Тип на накит : Стил На Финирање : Скапоцен камен И Дијамантски Ринггендер : Женски метал : Златен Карат : 14 Каратметална Боја : Ширина на Бела Лента : 2ммринг Големина : 7димензии : Прстен Горната Должина и Ширина 8ммгемстон Детали : Тип : Аквамаринпочетен Месец : Мартбојка : Блуекут : Кабохонска Форма : тркалезна големина : 4mmweight : 0.52 Cttwquanty : 1jewelry Поставување : bezeldiamond детали : Јасност : I2color : I-Jshape : Roundsize : 1mmweight : 0.075 cttwquanty : 15jewwanty : prongy Вашиот Предмет Пристигнува Во Бесплатна Зелена Кутија За Подароци Со Бел Лак, Совршена За Чување Или Давање Подароци.Земја На Потекло : Индија 14 Каратно Бело Злато, Скапоцен Камен, Дијамант.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Примарно Злато Каратно Жолто Злато Медицинска Полу-Цврста Мека Дијамантска Форма Црвена Емајл Фигаро ИД Нараквица

Предупредете ги оние околу вашето дете за постоечка медицинска состојба со носење на оваа нараквица за

DEN 4799.84

Накит 14к Бело Злато Цврсто Обична Традиционална Класична Удобност Одговара На Бендот За Венчални Прстени Големина 7.5

14к Бело Злато Цврсто 4мм Обична Традиционална Класична Удобност Одговара На Бендот За Венчални Прстени

DEN 3695.84