• Свеж
Keepsake Carat T.W. Дијамантско цветно ореол со 2 парчиња невестински сет

Keepsake Carat T.W. Дијамантско цветно ореол со 2 парчиња невестински сет

DEN 0.67

Од стоката
Достапно е за нарачката

Овој елегантен чувар 1/4 CT T.W. Дијамантскиот невестински сет е направен во бујно сребро сребро. Прстенот за ангажман има 37 дијаманти со тркалезно намалување (I-J, I3) кои формираат дизајн на хало со цвеќиња со три реда. Соодветниот свадбен бенд се вклопува во прстенот на ангажманот и има девет дополнителни кружни дијаманти за да го заврши изгледот. Овој дво-парчен дијамантски невестински сет ќе ја симболизира вашата loveубов и ќе обезбеди вашите прстени да се надополнуваат едни со други. Стерлинг сребро. 1/4 CT T.W . Дијамант боја : I-J. Јасност на дијаманти : I3. 2-парчен невестински сет. Спакувано во кутија за подароци. Идеален подарок за свадба, ангажман, роденден, одмор, годишнина или која било друга посебна пригода.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Miaенски Карат Карат Т.В. Црн дијамант со круша со круша 14kt жолто злато солитер со 2 парчиња невестински сет

Ако вашата подобра половина го обожава минимализмот, тогаш овој комплет за невестински солити на Miabella Bl

DEN 0.33