• Свеж
6 w, 24 H жолт полистон Рачно изработена африканска жена скулптура со вода за чаши и детали за накит

6 w, 24 H жолт полистон Рачно изработена африканска жена скулптура со вода за чаши и детали за накит

DEN 7417.28

Од стоката
Достапно е за нарачката

6 "W, 24 " H жолт полистон Рачно изработена африканска жена, скулптура со вода и детали за накит, со декод (2 брои) е единствен додаток на вашиот стилски дом. Откажете го вашиот површински простор со вметнување скулптура во вашиот декор за да додадете длабочина и текстура во вашиот дом. Уметнички приказ за да ја покажете вашата личност и да го подобрите изгледот на кој било простор на отворена табела. Дајте им на вашите агли и простори фасцинантни парчиња изјава со овие жени скулптури како централни или акцент парчиња на вашите табели. Дизајнирано со почувствувани или гумени стопери во основата кои спречуваат гребење на мебел и врвови на маса, како и лизгање наоколу. Оваа ставка се испорачува во 1 картон. Забележете дека оваа ставка е само за украсна употреба. Скулптурата со полистон прави одличен подарок за секоја пригода. Поради рачно изработената природа на оваа ставка, ниту една нема да биде слична, ќе има мали разлики во формата, големината и бојата. Погодно само за употреба во затворен простор. Оваа ставка се испорачува целосно собрани на едно парче. Оваа статуа на жолта боја доаѓа како збир на 2. еклектичен стил. Дизајниран со слободен дух шарм каде живописни нијанси, привлечни модели и чудни акценти го трансформираат вашиот простор и ја покажуваат вашата личност. Секоја африканска племенска статуа е направена од полистон, мешавина од камен во прав и смола и е нагласена со мали врежани детали. Овој сет од 2 сложени жени скулптури ги истакнуваат црните тела од јаглен, со жолти детални фустани и бели турбани и тегли. Се одликува со две племенски жени со сложени детали и карактеристики на лицето во различни големини и пози. Секоја скулптура мери 6.20 L x 5.30 W x 24.05 H 5,45 L x 4,70 W x 24 H инчи, и колективно тежи 5,79 фунти. Овој сет на акцент парчиња ги истакнува скулптурите во форма на жени со фустани кои растат сложени обрасци и раб, секој од нив има гурда. Избришете чиста со сува крпа. Оваа ставка е конструирана од обликуван полистон со детален акцент и врежани детали за лицето. Електричен стил. 6 "w, 24" жолтата полистон рачно изработена африканска жена скулптура со водени чаши и детали за накит, со декод (2 брои) прави совршен додаток на кој било дом.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.