• Свеж
Френки Отворено Багрем Дрво Клуб Стол Со Перница, Тиково И Беж

Френки Отворено Багрем Дрво Клуб Стол Со Перница, Тиково И Беж

DEN 6575.84

Од стоката
Достапно е за нарачката

Заслепете го вашиот надворешен простор со клупски стол кој е направен и за исклучителна удобност и за импресивен стил. Комбинирајќи модерен дизајн од средината на векот со свежи бои, нашиот клупски стол ќе биде беспрекорен додаток на секој двор или двор. Ова може да се користи како самостоен или може да се користи за акцентирање на вашиот постоечки мебел, што го прави овој сон за оние кои сакаат да го персонализираат својот простор. Со цврсти рамки од дрво од багрем и кадифни перници на отворено, овој стол нуди часови фантастичен разговор за вас и вашите гости во годините што доаѓаат. МОДЕРЕН ОД СРЕДИНАТА на ВЕКОТ : Нашиот клупски стол нуди модерен изглед во средината на векот на вашиот двор со чисти линии и недооценен изглед. Одликувајќи се со традиционален дизајн со летви и дрвени рамки, овој стол го надградува овој класичен стил со својата мазна текстура и свежи бои на перничиња. ДРВО ОД БАГРЕМ : Направено Со дрво од багрем што носи елегантен и егзотичен изглед во вашиот простор, ова издржливо тврдо дрво природно издржува елементи на отворено и нема да потемни со текот на времето. Дрвото од багрем е совршено како цврста, тешка рамка која се спротивставува на абење. ВОДООТПОРНИ ПЕРНИЦИ : Нашите перници се покриени со непорозен материјал што го прави чистењето на секое истурање ветре за да можете да го поминете целото лето лежејќи на отворено во удобност. ЛЕСЕН ЗА ОДРЖУВАЊЕ : овој стол е природно отпорен на временски услови на повеќето елементи и неговиот животен век може да се продолжи со покривање или складирање на вашите перници кога не се користат. Нанесете тиково масло колку што е потребно за одржување на изгледот. ПОТРЕБНО Е СКЛОПУВАЊЕ : Потребно Е Одредено склопување за овој стол. Вклучени се сите упатства и алатки потребни за склопување. Вклучува : Еден (1) Клупски Стол. Материјал : Багрем Дрво. Материјал За Перница : Ткаенина Отпорна На Вода. Состав На Ткаенина : 100% Полиестер. Заврши : Тиково. Боја На Перница : Беж. Рачно Изработени Детали. Потребно Е Собрание. Димензии : 30,25 инчи длабок x 30,25 инчи широк x 26,50 инчи висок. Димензии на седиштето : 28,00 инчи длабок x 25,50 инчи широк x 10,25 инчи висок. Висина на раката : 26,50 инчи.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.