• Свеж
Beata Czyzowska Young 'создаден по природа' платно уметност

Beata Czyzowska Young 'создаден по природа' платно уметност

DEN 253.76

Од стоката
Достапно е за нарачката

Таа започна да се фотографира во 2005 година кога ја купи својата прва дигитална камера. Бета е објавена во многу списанија низ целиот свет и нејзината работа е прикажана на ЦД и корици на книги. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Таа особено ужива во апстрактните квалитети во пејзажите и растителниот живот што ги фотографира. Истакнати бои : светло сина, бела Бета Цизовска-млада е фотограф со седиште во Сиднеј, Австралија. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка.Уметник : Beata Czyzowska Young Subject : Panderscape Style : Modern & Modernural Product Type : Gallery-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има ареална фотографија на бранови што паѓаат на брегот. Оттогаш, Бета уживаше да го фати светот околу неа. Ова дава резултат сличен на бајката. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Бета сака да експериментира со светлина, додека ги крши сите правила на фотографија за да постигне нешто убаво и сонувачко. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Бита Цицовска Јанг „создаден од природата“ платно уметност. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Нов КАПА Сертифициран Стандард Замена Возачот Страна Надворешната Опашка Светло Собранието, Одговара 2014-Доџ Дуранго

Со Сериозна И Непоколеблива Посветеност Да Им Обезбедиме На Клиентите Широк Спектар На Висококвалитет�

DEN 2278.24

Лизгање На Жените Удобност Одење Рамни Мокасини Секојдневни Чевли Возење Мокасини Чевли За Пешачење За Жени Јутнсбел

Карактеристики : 1 материјал, удобен и мек,Го Намалува стресот на зглобовите,го зајакнува и тонизира,го п

DEN 3.00

Колибри Ана Храни Пилиња во тоа Е Гнездо, Животни Врамени Уметност Печатење Ѕид Уметност Од Хал Берал Продадени од Art.Com

Ова печатење во рамка има комбинација на рамка и подлога избрана за да ја надополни вашата уметност Печ�

DEN 2.67