• Свеж
3- Карат Т.Г.В. Создадени бели сафир и карат Т.В. Дијамант 10KT Бело злато Полу-вечно прстен

3- Карат Т.Г.В. Создадени бели сафир и карат Т.В. Дијамант 10KT Бело злато Полу-вечно прстен

DEN 6639.84

Од стоката
Достапно е за нарачката

Направете изјава за стил со оваа зачудувачка мијабела создадена бел сафир и дијамантски полу-верен прстен изработен во бело злато што трепка. Овој прстен прикажува пет октагонски, сет, создаден бел сафир скапоцен камен (6 х 4мм) со 12 кружни, треперечки дијаманти поставени од прсти (G-H, I2-I3) меѓу нив. Засилено со висока полска завршница, овој впечатлив создаден бел сафир и дијамантски прстен е едноставно и класично парче што е суштински дел од секоја колекција на накит. Овој бенд на вечноста на скапоцените камења и дијаманти е разноврсен прстен што можете да го носите и со обична и вечер облека. Направено во 10kt бело злато. 3-1/3 КТ. Т.Г.В. Создаде бел сафир. 1/10 КТ. Т.В. Дијаманти. Боја на дијаманти : G H. Diamond Clarity : I2-I3. Камења поставени од пронг. Ширина на опсегот : 2,5 мм. Септември родител. Бродови со крпа за полирање на накит Миабела. Внимателно спакувано во кутија за подароци.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Miabella Women have 5- Carat T.G.W. Октагон, Скај Скај Сина Топаз и Карат Т.В. Дијамант 14kt розово злато солитер кросовер прстен

Изгледајте гламурозно без да го претерате со овој прекрасен прстен за кросовер на Miabella Solitaire Изработено

DEN 5855.84

Miabella Women's's'sims 6- Carat T.G.W. Создаде сина сафир и создаде бел сафир розово злато блиц, позлатен сребрен прстен со

Изгледајте како кралица секој пат кога ќе ја носите оваа елегантна миабела креирана сина сафир и создад

DEN 6016.00