• Свеж
Глобално склопување на вентилаторот за ладење на моторот

Глобално склопување на вентилаторот за ладење на моторот

DEN 879.04

Од стоката
Достапно е за нарачката

Собранието на вентилаторот е важен дел од системите за ладење на моторот и A/C. Собранието на вентилаторот турка/влече воздух низ радијаторот и кондензаторот за да помогне во отстранувањето на топлината. Неуспешно склопување на вентилаторот ќе влијае на вкупните перформанси на моторот и системот A/C. Глобал 2812009 Собрание на вентилаторот за ладење на моторот.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Motorcraft YH- Сензорот за температура на воздухот во кабината се вклопува Изберете: 2013- Форд Бегство, 2012- Форд Фокус

Единствените делови препорачани од компанијата „Форд мотор“ за возилата Форд и Линколн Motorcraft Electric Motors

DEN 319.52