• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Шекспир Гарден“ платно уметност од Волтер Крејн

Трговска марка ликовна уметност „Шекспир Гарден“ платно уметност од Волтер Крејн

DEN 2.00

Од стоката
Достапно е за нарачката

Уметник : Волтер Cranesubject : Fantasy Style : Modern-Century Modern Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има ликови од бајки илустрирани над бела позадина. Истакнати бои : Бела, Тан, Зелена светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Ликовите за бајки илустрирани над бела позадина.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Трговска марка ликовна уметност „рок еднаквост“ платно уметност од Мајкл Бланшет Фотографија, Бела мат, рамка за бреза

Уметник : Мајкл Бланшет Фотографски предмет : Пејзансл : Современа трговска марка ликовна уметност „рок

DEN 2601.60

Трговска марка ликовна уметност 'Партија за боја 6' платно уметност од Ејми Вангсгард, бел мат, рамка за бреза

Печатење на giclee под акрилик во златна украсна рамка Giclee (JeeClay) е напреден процес на печатење за создавање

DEN 0.33

Типографија и цитати на пистата авенија и цитати, семејството е сè сребрено “Семејно цитати и изреки - сива, сива боја

Семејството е сè сребро, е вешто направено модерно уметничко дело од вистински уметници Со сеопфатна ср

DEN 0.33

Декора за кума за дома, Конектикат, црно -бела фотографија на крем хартија разгледница платно wallидна уметност

Нашето испружено платно е гордо создадено да биде фокусна точка на вашата соба Ние отпечативме со најдо

DEN 2.67

Трговска марка ликовна уметност Харис Солтс Канвас уметност од Мајкл Бланшет Фотографија злато украсена рамка

Уметник : Мајкл Бланшет Фотографски предмет : Пејзан пејзаж : Современа трговска марка ликовна уметност

DEN 1530.08

Трговска марка ликовна уметност „Чајни Вајоминг Скајлин Wb-bw“ платно уметност од Марлен Вотсон, бела мат, рамка од бреза

Уметник : Марлен Вотсонјубјект : Пејсови на пејзаж : Современа трговска марка ликовна уметност 'Чајен Ва�

DEN 2601.60

Трговска марка ликовна уметност „Работа на тој рид“ платно уметност од Филип Саинте-ослабна, златна украсна рамка

Подготвени да се претставиме со презентацијата што може да се претстави во разни големини на трговскат�

DEN 1.00