• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Чајни Вајоминг Скајлин Wb-bw“ платно уметност од Марлен Вотсон, бела мат, рамка од бреза

Трговска марка ликовна уметност „Чајни Вајоминг Скајлин Wb-bw“ платно уметност од Марлен Вотсон, бела мат, рамка од бреза

DEN 2601.60

Од стоката
Достапно е за нарачката

Уметник : Марлен Вотсонјубјект : Пејсови на пејзаж : Современа трговска марка ликовна уметност 'Чајен Вајоминг Скајлин Wb-bw' Canvas Art by Marlene Watson, White Matte, Birch Frame : Artist : Marlene Watson. Тема : пејзажи. Стил : современ. Тип на производ : Рамка од бреза, бела матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, измешано врамено уметничко дело има црно -бела дизајнирана силуета на Чајен, Вајоминг Скајлин. Печатење на giclee под акрилик во рамка од дрво од бреза. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матка и доаѓа во рамка од дрво од бреза. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Пистата авенија мода и глам wallидна уметност платно ги отпечати чантите „Најдобри работи“ - портокалова, црна боја

Најдобрите работи, е вешто направено глам уметничко дело од вистински уметници Со сеопфатна портокалов

DEN 2.00

Трговска марка ликовна уметност „Нешто такво“ платно уметност од Филип Саинте-Лоуди, Бела мат, сребрена рамка

Подготвени за обесени презентации што се достапни во разни големини на трговска марка ликовна уметност

DEN 2601.60

Трговска марка ликовна уметност Вермонт фарми x платно уметност по боја пекарница црна мат, дрвена рамка

Подготвени за обесени презентации кои се достапни во различни големини, трговска марка ликовна уметнос

DEN 2601.60

Пистата Авенија Градови и Skylines wallидни уметности платно ги отпечатоци „Темпе акварел“ во градовите на САД - црно, бело

Акварел Темпе, е вешто направено модерно уметничко дело од вистински уметници Со сеопфатна црна боја, о�

DEN 255.84

Трговска марка ликовна уметност „Lifeивотот на фармата пилешко II“ платно уметност од Кетлин Пар МекКена

Уметник : Кетлин Пар МекКеннасубјект : животни Стил : Модерен Farmhouse Product Тип : Галерија обвиткано платно А�

DEN 1.67