• Свеж
Пролетната долина Витамин Д вегетаријанска желе грав, McG, IU, Count

Пролетната долина Витамин Д вегетаријанска желе грав, McG, IU, Count

DEN 1.00

Од стоката
Достапно е за нарачката

Зголемете ја вашата коска и имунолошкиот здравје со нашата пролетна долина витамин Д3 вегетаријанска желе грав. Витаминот Д е еден од најчестите недостатоци на витамин, но е од суштинско значење за соодветна апсорпција на калциум и го поддржува здравјето на коските и имунитетот*. Затоа ги направивме нашите 50 mcg (2.000 IU) пролетна долина витамин Д3 вегетаријанска желе грав, за да ви обезбедиме лесен и удобен начин за да бидете сигурни дека добивате доволно витамин Д. плус, нивниот природен вкус на јагода и познат желе и познат желе и познат желе и познат желе и познат желе и познат желе и познат желе и познат желе Формата на грав ги прави прекрасен додаток на вашиот дневен режим на исхрана. Дополнете го вашиот здрав начин на живот со нашата пролетна долина Витамин Д3 вегетаријанска желе грав. Со достапен спектар на производи инспирирани од природата, Пролетната долина го поддржува здравјето и холистичката благосостојба на вашето и на вашето семејство. Пролетната долина Витамин Д3, 50 мгг (2.000 ИУ) вегетаријанска желе грав, 60 брои. Витаминот Д3 е од суштинско значење за соодветна апсорпција на калциум и поддржува здравствено коска и имунолози*. Овие изјави не се оценети од Управата за храна и лекови. Овој производ не е наменет за дијагностицирање, лекување, лекување или спречување на каква било болест . природен вкус на јагода со други природни вкусови. Без квасец, млеко, јајце, вештачки вкусови, додадени конзерванси, вештачки засладувачи или сируп од пченка со висока фруктоза. Коска и имунолошки здравствено* додаток во исхраната на витамин Д3. 60 вегетаријански желе грав по шише.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.