• Свеж
Скоч Фина Линија Лента Зелена, Во Ид 5. Мил

Скоч Фина Линија Лента Зелена, Во Ид 5. Мил

DEN 155.04

Од стоката
Достапно е за нарачката

3м 06300, 1/8" Должина На Фина Линија На Скоч : 60 Јарди 3м 6300, 1/8 " Скоч Фина Линија лента е специјално екструдирана мат финиш зелена полипропиленска лента која обезбедува најдобра поделба на линијата на бои достапна поради нејзината тенкост. Лесно се протега за мазни кривини-сепак лесно солзи со рака. 3м 6300 лента има одличен растворувач и отпорност на влага и овозможува лепење на свежо излечен лак, емајл и системи за боја на уретан порано со помали шанси за оштетување на отпечатокот. Не за продолжена надворешна употреба.           Лента поддржана од филм со високи перформанси со низок профил и висока адхезија за да се постигнат одлични линии за боја. Полипропилен пластична филмска лента. Одлично за детали за возилото, букви и скрининг на свила.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.