• Свеж
Кариран Мод Подџ Димензионална Магија

Кариран Мод Подџ Димензионална Магија

DEN 3.00

Од стоката
Достапно е за нарачката

Мод Поџ Димензионална Магија, Јасно ви овозможува да додадете димензија на вашите уметности и занаети. Оваа формула слична на епоксид создава ефект сличен на вештачко стакло што се суши јасно со форма НА 3д купола што овозможува бојата на површината да се покаже. Користете Димензионална Магија На Мод Поџ за да создадете накит, изработка на хартија и многу повеќе. Шишето се одликува со лесен за употреба совет за писател-совршен за правење сложена детална работа на мали проекти за декупаж. Дозволете вашиот проект да се исуши 24 часа за најдобри резултати. Оваа формула за престој нема да попушта или да работи и може да се користи на различни површини, вклучувајќи дрво, платно, теракота и многу повеќе. Направете Ја Димензионалната Магија На Мод Поџ дел од вашите уметнички материјали за тој дополнителен допир на карактер и текстура. ЛЕСНА ЗА УПОТРЕБА ГОЛЕМИНА - Ова Шише Со Модна Димензионална Магија од 2 мл се одликува со лесен за употреба совет за писател. Оваа формула е млечна кога е влажна, но чиста кога е сува. ЈАСНА, СЈАЈНА, КУПОЛНА ЗАВРШНИЦА - кога е сува, оваа формула слична на епоксид е јасна и им овозможува на вашите површински бои да се покажат - совршени за сите ваши уметности и занаети за накит!. КОРИСТЕТЕ на ПОВЕЌЕ ПОВРШИНИ - оваа формула за престој може да се користи на различни површини, вклучувајќи дрво, платно, теракота, како и накит и занаети од хартија. Исушете 24 часа. Држете се подалеку од екстремни температури или влажност додека се сушите за да спречите пукање. ЛЕСНО ЗА ЧИСТЕЊЕ-Чистењето е лесно Со Мо Подџ Димензионална Магија! Едноставно исчистете го секој додаток со сапун и вода. Формула-Мод Поџ е нетоксична и базирана на вода формула одлична за изработка со сите возрасти. Проширете ги вашите резерви за декупаж со овој ретро бренд!.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.