• Свеж
Оригиналната ронлива кора на г -ѓа Смит, пита со јаболка, Оз

Оригиналната ронлива кора на г -ѓа Смит, пита со јаболка, Оз

DEN 39.68

Од стоката
Достапно е за нарачката

0 грам транс маснотии* по сервирање* Погледнете ги информациите за исхраната за содржина на маснотии и заситени маснотии како домашна работа, нашите пити не содржат : • Сируп со висока фруктоза од пченка • Вештачки засладувачи, бои или аложици создава вкусно, топло добредојде како г -ѓа Смит. панделки со панделки. Со lyубов направени од оригиналните рецепти на Аманда Смит создадени во раните 1900-ти, само пити на г-ѓа Смит имаат нејзин потпис на наградата за сина лента со ронлива кора, направена со допир на вистински сладок крем путер, изобилство сезонско овошје и зачини за потписи. Денес, нашите пекари поминуваат часови деликатно подготвувајќи ја секоја пита, и лично земаат примероци мал ден секој ден за да се осигурат дека секоја пита има вкус на добра како оригиналот. Значи, кога ќе послужите парче пита со јаболка со јаболка на г -ѓа Смит, можете да бидете сигурни дека вашите гости ќе се чувствуваат добредојдени со секој залак. Направено со вистински путер и јаболка. Кошер - млекарница.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.