• Свеж
Вилсон Еволуција Игра Кошарка, Средна Големина, Морнарица

Вилсон Еволуција Игра Кошарка, Средна Големина, Морнарица

DEN 0.33

Од стоката
Достапно е за нарачката

Кога ќе се фокусирате на подобрување, а не само на добивање резултати, успехот се грижи за себе. Тоа е причината Зошто Вилсон Еволуција Игра Топката е најпосакувана кошарка во средните училишта низ целата земја. Секој дел од композитниот капак што ја отстранува влагата до поставените канали обезбедува исклучителни перформанси за оние кои не се задоволни со задоволството. Погоден за внатрешна употреба, Еволуцијата е одобрена за игра Од Националната Федерација на Државни Средношколски Здруженија (НФХ).  Ексклузивни акценти во боја на логоа на вилсон и Еволуција . Ево Микрофибер Композит за најдобра комбинација на зафат и издржливост. Поставени Во Композитни Канали обезбедуваат неспоредлива контрола. Трупот На Јадрото на перницата овозможува помеко чувство што е полесно да се фати и допре околу работ. Одобрено за игра Од Националната Федерација на Државни Средношколски Здруженија (НФХ). Внатрешна Употреба. Композитна Покривка Изградба. Колекцијата Обоени Еволуции е достапна 5 бои : Кралска, Морнарица, Зелена, Оптичка Жолта или Црвена боја.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.