• Свеж
Урбан Bluetooth 5. Адаптер Џек О Приемник, 2 - во-Безжичен Предавател И Приемник За Нокиа Стриминг Аудио НА ТВ, КОМПЈУТЕР, Звучник, Слушалки, Автомобил, Домашно Стерео

Урбан Bluetooth 5. Адаптер Џек О Приемник, 2 - во-Безжичен Предавател И Приемник За Нокиа Стриминг Аудио НА ТВ, КОМПЈУТЕР, Звучник,

DEN 0.67

Од стоката
Достапно е за нарачката

Одете безжично аудио со едноставен гаџет и едноставно поставување. Едноставно вметнете го адаптерот Bluetooth AUX во приклучокот AUX 3,5 mm на стереото на вашиот автомобил, а потоа остварете, одговорете и отфрлете повици без раце со едно копче, уживајте во музиката во телефонот и слушајте гласови за навигација. Едноставен, тенок дизајн го минимизира отпечатокот на контролната табла на автомобилот. Bluetooth 5.0 технологијата ја подобрува вашата безбедност, задоволство и забава додека возите. Bluetooth Предавател (Tx) Bluetooth звучник Направи вашиот стар стерео / звучник систем безжичен сега со користење на bluetooth адаптер. Откачете се од каблите додека уживате во музика со квалитет НА ЦД. BLUETOOTH ТВ Создаде не-вознемирувачки тв гледање искуство. Користете го адаптерот за да го исклучите звукот НА ТВ и да уживате во ТИВКО ТВ програмите без да ги вознемирувате другите. Bluetooth КОМПЈУТЕР Bluetooth е недостапен на многу стари Десктоп Компјутери. Добра идеја е Да овозможите Bluetooth со користење на овој мал уред bluetooth адаптер. Едноставно вметнете го приклучокот од 3,5 мм во приклучокот за аудио излез на аудио картичката на КОМПЈУТЕРОТ и користете го приложениот Микро USB кабел за поврзување на резервна USB порта и напојување на адаптерот. Bluetooth 5.0 Придобивки Bluetooth 5.0 е најновата верзија на стандардот За Безжична комуникација Bluetooth и има различни подобрувања : ниска енергија, двојно аудио, поголема брзина, растојание и пропусност. Исто така, ветува аудио со квалитет НА ЦД над пониски 1 Mbps брзини, така што 2 Mbps брзини треба да овозможат уште подобар безжичен квалитет на звукот. Bluetooth е компатибилен наназад. Ви препорачуваме да купите нови bluetooth 5.0-от периферни уреди за да уживате во сите придобивки. Лесно додавајте Bluetooth во аудио системите на вашиот автомобил, домашни стерео, звучници, жични слушалки преку помошниот ПРИКЛУЧОК ОД 3,5 мм-Минимален тенок дизајн со стапало со приклучок од 3,5 мм. Приклучете 4-часовна континуирана работа преку вградената ли-јонска батерија на полнење 140mah. Лесно направете Го Вашиот Телевизор / Проектор Bluetooth-овозможен со користење на режимот предавател (Tx) преку аудио приклучокот од 3,5 mm. Одговара на Сите Модели На Нокиа 6 . ТА-1021, ТА-1033, ТА-1000, ТА-1003, ТА-1025, ТА-1039.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Мек Стол За Седење За Новороденчиња, Предни Дупки Кадифен Тросед За Седење За Бебиња За Дневна Соба За Мали Деца

Бебе Седи Стол Троседот Цртан Филм Облик Рано Едукативни 2 Предни Дупки Учење Софа За Поддршка На Новоро

DEN 415.84

Надворешен Резервоар За Гас За Кампување Преклопен Држач За Статив Држач За Држач За Канистер Основна Полица

Опис : *Сосема нов и висок квалитет*Изработен од висококвалитетен материјал, издржлив и практичен за упо

DEN 0.33