• Свеж
Луцид 2 гел нанесена вентилирана мемориска пена душек

Луцид 2 гел нанесена вентилирана мемориска пена душек

DEN 0.33

Од стоката
Достапно е за нарачката

2 "Дебела гел-инфузионирана мемориска пена ја доловува и дистрибуира топлината. Вентилирана за да го зголеми протокот на воздух и да ја регулира температурата на спиењето. Технологијата на отворени ќелии спречува трајни впечатоци на телото. Сертифициран од 3 lb Плишана меморија пена. 3-годишна гаранција луцид 2" Gel Infused Ventilated Memory Foam Mattress Topper : 2" thick gel-infused memory foam mattress topper. Ventilated gel-infused memory foam captures and distributes heat, allows air flow, and helps regulate sleeping temperature. Soft, supportive consistency. Open cell construction yields a Подолга, поотпорна пена што ви овозможува слободно да се движите без тоне. Брзо се усогласува со тежината и притисокот. ќе помогне во олеснување на болката во вратот, грбот и рамото со намалување на точките на притисок. Сертифициран сертифициран. Ретарданти на пламен и е низок VOC. Овој душек не содржи синтетички или природен латекс од кој било вид. Доаѓа компресиран и боксер за лесен транспорт и поставување. За да го поставите вашиот топер, да се движите близу до вашиот кревет и внимателно да го отстраните пакувањето. Како што се декомпресира, мемориската пена може да има слаб мирис. Овој мирис на пена е целосно безбеден и треба да се распадне за неколку дена. Мирисот може да се намали со оставање на душекот на отворено, вентилиран простор или дури и во близина на прозорецот за време на неговиот период на експанзија. Достапно во близнак, близнак XL, полн, полн XL, крал и Калифорнија крал. Душер со целосна големина мери 51,5 "x 73". 3-годишна ограничена гаранција.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.