• Свеж
Кети Ирска Мулхоланд Традиционална Столна Ламба 30 Висок Постар Бронзен Златен Мермер Со Затемнета Бела Ѕвонче За Спална Соба Дневна Соба Канцеларија

Кети Ирска Мулхоланд Традиционална Столна Ламба 30 Висок Постар Бронзен Златен Мермер Со Затемнета Бела Ѕвонче За Спална Соба

DEN 959.84

Од стоката
Достапно е за нарачката

Традиционалните светилки На Кети Ирска ќе го одведат вашиот домашен декор во убава нова насока. Основата на оваа столна ламба има декоративна резба во бронзена завршница и зачудувачки мермерен фонт во богати златни тонови. Оф-белата овална нијанса обезбедува мирен акцент на извонредно деталната основа. Овој сет на светилки доаѓа со затемнувач на масата, по една за секоја светилка, што ви овозможува да го контролирате нивото на осветлување. Едноставно вметнете го приклучокот за светилка во излезот за затемнување, а потоа лизнете го прекинувачот на контролата за да го затемните или осветлите осветлувањето. 30 " висока целокупната. Плоштадот база е 5" широк. Сенката е висока 12" преку горниот х 15" преку долниот х 11". Користи еден стандард од максимум 100 вати-средна основна сијалица (не е вклучена). Прекинувач за приклучок за вклучување. А кети ирска традиционалните маса светилка дизајн. Постари бронзени и златни завршетоци; конструкција на смола. Сенка од бела ткаенина. Вклучува 8-метарски кафеав кабел и приклучок. Вклучува бронзен приклучок за еднополна маса затемнувач со лизгачки прекинувач. Овозможува светилката да работи како затемнет 3-насочен дизајн.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.