• Свеж
LED светлосна лента, 32. FT LED клучеви IR Далечински управувач, водоотпорна промена на бојата LED светлосни ленти за дома, спална соба, декорација на домови

LED светлосна лента, 32. FT LED клучеви IR Далечински управувач, водоотпорна промена на бојата LED светлосни ленти за дома,

DEN 3.33

Од стоката
Достапно е за нарачката

За оваа ставка LED ленти за светла комплети : Givimo 32.8ft LED ленти светла Карактеристики SMD5050 RGB 300 LED (2 ролни од 16,4ft) со контрола на боја и осветленост, заедно со 44 копчиња IR далечински контролер и напојување со напојување од 5 A 12 V вклучуваат сечење на секои 3 LED диоди по должина Ознаки за сечење, според барањето . Поврзување, користете конектор за облик l или продолжение ако треба да ја исечете лентата . со лепило за грб. Може да се држи до секаде каде што сакате да поставите . 44 копчиња IR контролер : далечински работи Омни-насочно, дојдете со 20 опции за бои, 8 режими на светлина, 6 копчиња за DIY, прилагодете ја осветленоста, дозволувајќи ви да изберете режим на осветлување да создадете шарен шоу за осветлување. IP65 водоотпорен : Оваа LED лента светло е целосно покриена со лепак отпорен на вода. Може да го издржи дождливото и снежното време и да го заштити ЛЕР од оштетување. Во голема мерка го прошири животот на лентите на лентата до 50.000 часа или повеќе . Мулти-промена на бојата : Овој комплет за светло на LED ленти RGB може да ги промени боите и брзината автоматски и периодично. It has not only RGB(Red, Green, Blue), 16 Multi-colored options, but also has DIY selection to create your great led mood lighting. APPLICATIONS : Perfect LED rgb strip lights to decorate home, living rooms, dining rooms, Спални соби, горе, кујна, прох, забави, свадба, под кабинет, хотели, клубови, трговски центар, караоке, празници, декорација итн.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Новобеј Месечината Ѕвезда Светлина ЛЕД Стринг Светла Празници Светла Завеса Светла Празник Свадба Украси Led Диоди

Спецификации : Тип : ЛЕД Стринг Светлаопционална ЛЕД Боја : Топла Бела / Разнобојна Боја : Транспарентен

DEN 303.84

Гаисеис Завеса Светла-Креативна Партија Свадба Завеса Светла УСБ Стринг Светлина Со Далечински Управувач Розова

Завеса СветлаКреативни Партија Свадба Завеса Светла USB Стринг Светлина Со Далечински Управувач Каракт�

DEN 303.84

LED LED стринг светла од houseухаус 32ft со LED светла, водоотпорни светла на отворено и затворено, светла за внатрешни работи,

Стринг светлата за внатрешен двор за осветлување houseухаус се совршен додаток на вашиот дом! Инсталација

DEN 303.84