• Свеж
Греј Фо Игри Освојување На Сперос: Изгубени Богатства Проширување Игра На Табла

Греј Фо Игри Освојување На Сперос: Изгубени Богатства Проширување Игра На Табла

DEN 2.67

Од стоката
Достапно е за нарачката

Проширувањето На Изгубените Богатства носи возбудливи промени во земјата Сперос со два нови артефакти, четири нови генерали и 24 нови картички за терен. Отворете нови патишта за освојување Спероси со овие изгубени богатства! За 2-4 играчи. 30 минути играње време. Возраст 10 и повеќе.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Мали Градови: Селани Експанзија-Стратегија Градење На Одборот Игра, Алдерак Забава Група, Возраст 14+, 1-Играчи, Мин

Во Малите Градови : Селаните, зборот се рашири далеку и широко од просперитетна мала цивилизација во шум

DEN 2039.84