• Свеж
+ Повторно воспоставен стартер

+ Повторно воспоставен стартер

DEN 2095.20

Од стоката
Достапно е за нарачката

OE+ повторно воспоставено од производство на стартерот Кога на вашето возило му треба нов стартер, треба да го третирате вашиот автомобил како што треба. Заменете го со врвен стартерот за преработен квалитет од ОЕ+. Сите наши почетници се целосно преработени за да се сретнат или да го надминат О.Е. спецификации. Соленоидот е целосно преработен или заменет со нови. Држачот на плочата за четки се чисти и позлатено за превенција на корозија. Арматурата е тестирана и рекусирана. Комутаторот се ре -рехабилитира или е заменет за правилен контакт со четки. Погонот е целосно преработен или заменет. Опремата е проверена од Шефер. Сите куќишта се чистат и рафинираат за да се спречи корозија. Феации и придобивки : ОЕ-еквивалентна апликација за директно вклопување. Тесно тестирано за да се исполнат спецификациите на ОЕ.Проид Исклучителна сигурност. Лимитирана гаранција за живот ОЕ+ повторно воспоставен стартер.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Повторно произведен Професионален Стартер ACDelco, Повторно Произведен 336 - Одговара изберете: 2001 - НИСАН ГРАНИЦА, 2000-XTERRA

Професионалните Преработени Стартери на акделко се висококвалитетна замена идеална за многу возила на

DEN 1.00