• Свеж
алос-Целосен Круг-Винил

алос-Целосен Круг-Винил

DEN 431.68

Од стоката
Достапно е за нарачката

Винил лп притискање сместени во портата ракав. Секоја генерација има своја верзија на блузот, музика која доловува чувство на меланхолија и обезбедува звучен рефлектирачки базен за младите љубовници, старите души и вечно скршеното срце. За Нивниот темно засенчен и блескав Деби албум Полн круг, ЗДРАВО го најдоа својот блуз каде што другите одат да најдат чиста, несечена радост : подиумот. Лондонската триос верзија на ноќно излегување е оддалечена милион милји од огледални топки и испотени тела, нивниот бран електронски поп што ја поттикнува возбудливата приватност на кавернозните клубови темни џебови и интроспективните комедауни што ги придружуваат дождливите возења со кабина од 5 часот наутро. ВО текот на албумот, ХЕЛОС го реконструира сводот на танцовите звуци минати и сегашни за да изгради исклучително елегично расположение кое го задржува чувството на присуство додека ја пренесува болката од емоционалната дистанца. Живеевме во време кога борбата за воспоставување човечки врски е попречена од нашата неспособност да се исклучиме, и Така Полн Круг е славна, прекрасна контрадикција на видови : емоционален поп кој совршено ги доловува емоционалните загатки без возраст, со музика што може да се направи само во денешно време. Овој деби албум е звук на тројца поединци кои наоѓаат заеднички јазик, за себе и за секој што некогаш верувал дека е невозможно да го движите вашето тело без да го слушате сопственото срце. Целосен Круг (Винил).

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.