• Свеж
Голема вредност на сијалицата за општа намена, 9W, дневна светлина, броење

Голема вредност на сијалицата за општа намена, 9W, дневна светлина, броење

DEN 268.80

Од стоката
Достапно е за нарачката

Осветлете го вашиот дом со сијалица за општа намена со голема вредност. Овие светла привлекуваат само 9 вати, еквивалентни на 75 вати, редовната сијалица со блескаво, што ќе ја нацрта, што ја прави еколошка. Тие се фалат со проценета цена на енергијата од 1,08 американски долари годишно, имаат осветленост од 1100 лумени и можат да траат до 22 години, за да можете да го задржите вашиот дом светла и добро осветлена за наредните години. Тие се затемнети, имаат средна основа и имаат дневна температура на бојата на светлината за осветлувачки сјај. Сијалиците се одлични за ламби, вентилатори на таванот, во кујната или во дневната соба. Секој пакет доаѓа со четири светилки, одлично за повеќе светлосни тела или порибување. Осигурете се дека вашиот дом е добро осветлен со сијалицата за општа намена со голема вредност. Производите за вредности им овозможуваат на семејствата прифатливи, високо квалитетни намирници и опции за потрошувачка на домаќинството. Со нашиот широк спектар на категории на производи кои опфаќаат потрошувачки на намирници и домаќинства, ние ви нудиме различни производи за потребите на вашето семејство. Нашите производи се погодно достапни на Интернет и во продавниците на национално ниво, овозможувајќи ви да зачувате и да заштедите пари во исто време. 9 W еквивалент на 75 W. Користете во ламби, вентилатори на таванот, во кујната или дневната соба. Температура на дневна светлина. Може да трае до 22 години*. 1100 лумени. Проценети годишни трошоци за енергија од 1,08 $*. Не затемнето. *Врз основа на просечна употреба на 3 часа на ден.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

LED сијалица со одлична вредност, вати ламба за општа намена е средна основа, не-потпорна, мека бела, 1-пакет

LED светилките со одлична вредност се одлична опција за нивната цена и енергетска ефикасност Изградена з

DEN 0.33

Соларна Сијалица Водоотпорна Соларна Ротирачка Лед Сијалица За Светилка За Надворешно Кампување Во Градината

Описr r Оваа ставка е пренослива СОЛАРНА LED сијалица Се полни со користење на посебен соларен панел, кој б

DEN 3.00