• Свеж
Хартија И Плик Бр. Прозорец Коверти, 1 2, Морето Сина, 1000 Картон

Хартија И Плик Бр. Прозорец Коверти, 1 2, Морето Сина, 1000 Картон

DEN 175.84

Од стоката
Достапно е за нарачката

Џем Хартија И Плик Прозорец Коверти : Истата пошта. Само поважен изглед. Пликовите на прозорците се сфаќаат посериозно затоа што нудат уредна и уредна презентација. Наместо рачно да се обраќате на секој плик, едноставно порамнете ја претходно напишаната адреса со отворот за прозорец за проѕирен прозорец. Заштедувате време додека истовремено и давате официјален изглед на вашата пошта. Значи, ако испраќате деловна пошта, Овие Пликови со Прозорци #10 ја одржуваат професионална. Боја : Море Сина. Големина : #10 (4.13 х 9.5 инчи). Количина : 1000 Пликови по Пакување. Овие пликови на прозорци овозможуваат да се видат адреси и примачи без да мора да се обраќаат на надворешната страна на пликот. Одлично за плати, сметки, фактури, изјави, маркетинг материјали и многу повеќе. Тие се обликувани од 30% рециклирана висококвалитетна хартија од 24 килограми, имаат комерцијална размавта за џвакање и мазна завршница!.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.