• Свеж
Luxpaper Покани за покана, 3 4, 70lb, класичен постелнина соларна бела боја, пакет

Luxpaper Покани за покана, 3 4, 70lb, класичен постелнина соларна бела боја, пакет

DEN 0.33

Од стоката
Достапно е за нарачката

А2 Покани коверти (4 3/8 x 5 3/4) - Класичен постелнина за хартија Неена во 70lb. Сончевите бели се светло бели, разноврсни коверти со ткаена постелнина текстура. Овој плик има стилски плоштад назад, и е совршен за покани, честитки, благодарни картички и е идеален за писма бидејќи е дизајниран да одговара на четврт-склопените листови хартија. Бидејќи пликот А2 се вклопува во сите поголеми големини на пликот "a ", тој најчесто се користи како RSVP и се враќа плик, бидејќи 4 1/4 x 5 1/2 рамни и склопени картички се вклопуваат внатре. Овој плик со големина на А2 лесно се запечати со навлажлива лента за лепак што се наоѓа на задниот дел од размавта. Коверти на луксуз А2. Боја : Соларна бела боја. Количина : 250. Големина : 4 3/8 x 5 3/4 инчи. Овие коверти сигурно ќе ги чуваат вашите предмети безбедни внатре без разлика дали ги користите за покани, зачувајте ги датумите или RSVP и многу повеќе.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.