• Свеж
Чипс на колкот, бел чедар, 5. мл

Чипс на колкот, бел чедар, 5. мл

DEN 3.33

Од стоката
Достапно е за нарачката

Чипчињата на колкот се најновата експанзија на Blend LLC. Ние користиме само не-ГМО пченка и едамам од нашата разумна линија за храна, заедно со чисти состојки за да создадеме чипови на колкот. Edamame обезбедува добар извор на растителни протеини и растителни влакна, додека има 30% помалку маснотии од традиционалните чипови. Нашите 5 вкусни вкусови : морска сол + оцет, зачинета салса, бела чеда, морска сол и солени градина, дојдете во торба за малопродажба од 5,5oz или единечна служба 1oz. Чипчињата на колкот не се само уникатни за чип на пченка, туку секој пакува удар полн со вкус! Чипчињата се деликатни во текстурата додека се доволно силни за да издржат какво било натопи! Без глутен, не-ГМО, 30% помалку маснотии.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.