• Свеж
Фери-морни растенија живеат бебешки растенија petunia sweetunia виолетова вена полно сонце 1-3in., 6-пакет

Фери-морни растенија живеат бебешки растенија petunia sweetunia виолетова вена полно сонце 1-3in., 6-пакет

DEN 0.67

Од стоката
Достапно е за нарачката

Sweetunia Purple Vein нуди светло виолетова цут на труба со потемна виолетова центар. Засади во контејнери, висечки корпи, како граничен раб или дури и во масовно садење. Расте 8 "високи и се шират до 15 ". Убавите розови цути ќе ја одржуваат вашата градина убава цела сезона. Она што ќе го добиете : шест (6) живи растенија за бебе Петунија испорачани директно од нашата расадник до влезната врата, подготвени за трансплантација. Растинските растенија се живи растенија, професионално негувани од семе до расад. Внатре во испорака 6 пакувања на здрави, силни живи цветни растенија (приближно 1-3in. Висок). Подготвени за трансплантација во пролет. Едноставно грижете се за овие растенија во зрелост. Годишен цвет. Расте најдобро во : Целосно сонце. Растечка висина : до 8 "и се шири до 15". Карактеристики : Пријателски за миленичиња. За најдобри резултати : Препорачуваме да користите хранливи материи за супертрава растителни растенија еднаш неделно . За најдобри резултати : Зрели вашите растителни плочи во рамките на џифи -садови за тресет.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.