• Свеж
Landau Unise Essential Lab Count Classic Опуштено вклопување дише избледени отпорни на џебови Snap Chab Lab Lab Count Scrub, стил 3176

Landau Unise Essential Lab Count Classic Опуштено вклопување дише избледени отпорни на џебови Snap Chab Lab Lab Count Scrub,

DEN 3.00

Од стоката
Достапно е за нарачката

Изгледајте и почувствувајте се како професионалец во овој палто за стоматолошки лаборатории со висок врат, со целосна должина од Ландау. Чувајте го вашиот паричник, телефон, готовина и медицински алатки лесно достапни со два длабоки странични џебови. Останете удобно цел ден со нашата класична вклопување што е великодушно исечено за да обезбеди удобност и леснотија на движење. Мекиот четкан, ткаенина што може да дише ќе ве натера да изгледате без напор елегантно во текот на вашата смена. 65% полиестер/35% памук. Класично опуштено вклопување : Овој Unisex лабораториски палто го карактеризира нашиот класичен вклопување што е великодушно исечено за да обезбеди оптимална удобност и леснотија на движење . Професионална должина : 41 5/8 “(средна големина). Трајна ткаенина за професионален изглед : Овој слој на стоматолошки лаборатории е конструирана од ткаенина направена со двојно предива за издржливост. Овој материјал за дишење е четкан за меко чувство што одржува професионален изглед потребен за вашите медицински униформи. 65% полиестер/35% памук . Лесна нега : Овој палто за стоматолошка лабораторија е лесен За да се грижите! Измијте пред да носите, боите може да пренесат или избледат. Машината за миење ладно. Не користете белило од хлор. Трамот суво ниско. Не се железо . Лесно складирање лабораториски пал Медицински додатоци . Landau - Направено подобро : Ние сме експерти во индустријата со над 50 години искуство со обезбедување висококвалитетна и издржлива медицинска облека на која им се верува генерации на здравствени работници.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Classicенски најважен Landau Classic Classic Опуштено вклопување со дише избледени џебови, основно чистење на елек, стил 0755

Слој на стилот со овој работен елек со двојно џеб! Одликувајќи се со слоевит десен џеб и џеб со вметнувањ

DEN 3.00