• Свеж
BOO Компатибилен AC - DC Адаптер Полнач Замена За Acer Aspire 5334-Десктоп Напојување PSU Електрична Мрежа

BOO Компатибилен AC - DC Адаптер Полнач Замена За Acer Aspire 5334-Десктоп Напојување PSU Електрична Мрежа

DEN 1.00

Од стоката
Достапно е за нарачката

AC - DC Адаптер Полнач За Acer Aspire 5334-2153 Десктоп Напојување PSU Mains AC - DC Адаптер Полнач За Acer Aspire 5334-2153 Десктоп Напојување PSU Електрична мрежа. Произведен со висококвалитетен материјал, животниот век на напојувањето е подолг од другите производи, Повеќе заштеда на енергија и заштеда на енергија,што го прави издржлив и достапен производ. и вградена заштита на прекумерна струја, над напон, кратки кола . Нема Бучава И Долг Животен Век за да се обезбеди безбедност. КОМПАКТНИОТ ДИЗАЈН и МАЛАТА ПОТРОШУВАЧКА го прават идеален за земање и користење дома.Ние се фокусираме на висококвалитетни и безбедни адаптери за напојување. Повеќекратна Безбедносна Заштита : Вградена заштита од прекумерна струја, над напон, кратки кола . Нема Бучава И Долг Животен Век за да се обезбеди безбедност. КОМПАКТНИОТ ДИЗАЈН и МАЛАТА ПОТРОШУВАЧКА го прават идеален за земање и користење дома. Издржлив е и тешко се крши. Изберете Точен Напон : ве Молиме изберете точен напон пред да го приклучите на вашиот уред. Малите апарати за домаќинство обично немаат заштита од коло, ако со погрешен напон, може да го оштетат вашиот уред. Важно е да го изберете вистинскиот напон пред да го напојувате уредот. Препорачуваме да користите помалку од 80% од целосното оптоварување. Забелешка : Спречете паѓање од височини за време на употребата. Не фрлајте, чукајте или тресете го полначот. Високите и ниските температури можат да го скратат животниот век на електронската опрема, полначите за оштетување и плочките за оштетување. Ве молиме користете во затворени простории.Те молам, не претерувај. Во спротивно, наскоро ќе се оштети.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.