• Свеж
Аспен Канделарио Шарени Цветни Волна Тркач Килим, Јаглен Сина, 2 '3 13'

Аспен Канделарио Шарени Цветни Волна Тркач Килим, Јаглен Сина, 2 '3 13'

DEN 3.00

Од стоката
Достапно е за нарачката

Продавница Safavieh на . Заштедете Пари. Живеат Подобро.Колекции на килими од аспен Југозападно Стилизирани Теписи Од Волна трендовскиот нов изглед на рустикално-шик декор е прекрасно доловен во дизајните инспирирани од мајчин уметност и возвишената палета на бои на Колекцијата Аспен. Едноставна, но експресивна, Аспен ги оживува племенските мотиви со модерни нијанси и удобност-меко чувство под нозете. Направена со употреба на чиста волна во куп со ниска јамка, оваа впечатлива колекција е совршено стилизирана за елегантен-секојдневен домашен декор. Килимите Од Трепетлика се одличен додаток во вашиот дом во прометниот град или во селската страна за дизајнерска шик надградба. Боја : Јаглен/Сина. Големина : 2' 3" х 13 " Тркач. Тафтувана Во Индија. Висина на купот : 0,35 инчи. 100% Волна. Памучна подлога, подлога за тепих (се продава одделно) се препорачува за да се спречи менување и лизгање. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме. Пакувањето и испораката на вашиот килим може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; назад-тркалање или обратно тркалање е најбрзиот и најлесниот начин за отстранување на наборите во тепихот во вашата област; дозволете доволно ти. Достапно во повеќе големини. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Масичка За Кафе, Акцент, Коктел, Правоаголна, Дневна Соба, 40 Л, Метал, Ламинат, Црн Мермер Изглед, Современ, Модерен

Инспириран од чисти линии и симплистичко; сепак модерно чувство; оваа масичка нуди современа привлечно�

DEN 1.33