• Свеж
Рафаел Прецизност Имитација Самур Четка, Агол, Големина 2

Рафаел Прецизност Имитација Самур Четка, Агол, Големина 2

DEN 2.33

Од стоката
Достапно е за нарачката

Оваа палета на синтетички четки изгледа и се чувствува како природни четки за самур за коса. Овие четки имаат прилепување на влакната што помага да се задржи обликот на четката од мозочен удар до мозочен удар. Исклучително точни. Добро ги држи медиумите. Одлично за употреба со акварели, мастила, гуаче и акрилна боја.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.