• Свеж
Чарлстон Тангиер Прекумерна Цветна Површина Килим, Слонова Коска Сина, 10' 14'

Чарлстон Тангиер Прекумерна Цветна Површина Килим, Слонова Коска Сина, 10' 14'

DEN 0.33

Од стоката
Достапно е за нарачката

Продавница Safavieh на . Заштедете Пари. Живеат Подобро.Колекцијата На Килими во Чарлстон, Област Во Стилот На Нивната Соба, Традиционалната уметност на тепих е исполнета со топол јужен шарм во прекрасните нијанси и удобност-меки текстури на Колекцијата Килими Чарлстон од Сафавиех. Моќта се наѕираше користејќи еластични синтетички предива, Чарлстон е тепих во стилот на наследство кој убаво ќе застане во трпезаријата, дневната соба, семејната соба или дувлото. Совршен избор за секој традиционален или елегантен-секојдневен домашен декор. Боја : Слонова Коска/Сина. Големина : 10 'х 14'. Моќта Се Појави Во Турција. Висина На Купот : 0,5. Полипропилен. Подлога од јута, подлога за тепих (се продава одделно) се препорачува за да се спречи поместување и лизгање. Внатрешна Употреба. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме. Пакувањето и испораката на вашиот килим може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; назад-тркалање или обратно тркалање е најбрзиот и најлесниот начин за отстранување на наборите во тепихот во вашата област; дозволете доволно ти. Достапно во повеќе големини. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Дорман 931 - Мотор За Активирање На Бравата На Страничната Врата На Задниот Возач За Специфични Модели На Ram Меморија Dodge

Овој побудувач за заклучување на вратата претрпе обемно тестирање за квалитет и безбедност за да обезб�

DEN 925.76

Женски Концепти Спортски Крем Каролина Пантери Видливост Долги Ракави Дуксер Маица И Шорцеви Во Собата

Инспирира соништа на каролина пантери победи со Оваа Видливост Долги Ракави Дуксер Маица И Шорцеви Пос�

DEN 1.67