• Свеж
Hotешки тркала RC Nitro Speeders Ken Block Ford Fiesta Rally Car Car Car

Hotешки тркала RC Nitro Speeders Ken Block Ford Fiesta Rally Car Car Car

DEN 2.67

Од стоката
Достапно е за нарачката

Подвижност на земја и во џеб RC Nitro Speeders се дизајнирани така што сите делови можат да се вклопат во вашиот џеб и да одат каде и да одите. На овој начин, можете да ги носите сите алатки што ви се потребни во едно едноставно парче што се вклопува удобно во вашата рака. Промовира координација и стратегија Нашите тестери беа импресионирани од забрзувањето и брзината што може да ја достигнат нитроните брзини и се забавуваа да научат како да ги користат контролорите за да направат брзи, остри вртења на тешки затворени површини. Далечинскиот контролер се дуплира како палуба за полнење, консолидирајќи две одделни функции во единствена ефикасна алатка. Со брзина на скала од 0 до 600 милји на час за помалку од една секунда, Nitro Speeders ќе ве направи силен конкурент каде и да одите! RC Nitro Speeders Ken Block Ford Fiesta Rally Car Ages : Осум и повеќе се потребни : четири батерии на АА на прв поглед : брзина на скала од 0 до 600 милји на час со голема брзина на вртење и реакција на контрола во сите насоки со големина на џеб, повеќенаменски далечински управувач/ Полнач/носење случај за да можете да земете нитро побрз со вас насекаде елегантен и лесен со аеродинамичен дизајн. Високи брзини и прецизно возење со нивната мала големина и технологија за микрочип, нитро-брзините можат да направат супер-прецизни, вртења со голема брзина и да имаат реакција на реакција во сите насоки. Како и да е, по читањето на брзите совети во предвидените упатства и одредена практика со контролорот, координацијата на возачите се подобри и нитро брзите станаа полесни за возење. Ова целосно функционално RC возило дава фантастични, агилни перформанси додека е доволно мало за да се вклопи во вашиот џеб.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.