• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „пролетни флорали II“ платно уметност од Силвија Василева

Трговска марка ликовна уметност „пролетни флорали II“ платно уметност од Силвија Василева

DEN 2601.60

Од стоката
Достапно е за нарачката

Уметник : Силвија Василевасубјект : Флоралстајл : Модерен и современо производ Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има виолетови цвеќиња на бледо сива, розова и бела позадина. Истакнати бои : бела, розова, виолетова, сива, сина Силвија Василева ја водеше својата loveубов кон уметноста на Академијата за ликовна уметност во Бугарија, каде што заработи и диплома и магистерски студии. Таа помина шест години сликајќи и ја изложуваше својата работа во Јапонија пред да се пресели во Соединетите држави Силвија го опишува нејзиниот стил како многу слободен и смел. Таа ги прави нејзините слики да оживеат со употреба на контраст и необични палети на бои. Домашното студио на Силвија, кое самата го дизајнираше, е светло, современо и минималистичко. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Силвија Василева ја водеше својата loveубов кон уметноста на Академијата за ликовна уметност во Бугарија, каде што ги заработи и своите диплома и магистерски степени. Таа помина шест години сликајќи и ја изложуваше својата работа во Јапонија пред да се пресели во Соединетите држави Силвија го опишува нејзиниот стил како многу слободен и смел. Таа ги прави нејзините слики да оживеат со употреба на контраст и необични палети на бои. Домашното студио на Силвија, кое самата го дизајнираше, е светло, современо и минималистичко. - Виолетова цвеќиња на бледо сива, розова и бела позадина.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Бебе Девојка Четврти јули Облека, Без Ракави Срце Писмо Печатење Резервоарот Блузи + Ѕвонче Дното Во Собата

Бебе Девојка Четврти јули Облека, Без Ракави Срце Писмо Печатење Резервоарот Блузи + Ѕвонче Дното Во соб

DEN 2.00

Едиодпох Тенк Блузи За Жени Против Вратот Свила Лето Сатен Блуза Без Ракави Основни Камизола Кошули Кафеава М

Сезона : Лето Пол : Жени Материјал : Полиестер Декорација : Никој Должина На Ракавот : Без Ракави Тип На Ше�

DEN 271.84

Lhked Женски Фустани Летни Фустани За Жени Модни Жени Лабава V-Вратот Лето Солидна Краток Ракав Фустан На Дозвола

Модни Жени Лабава VВратот Лето Цврст Краток Ракав Фустанкарактеристики : 1.Карактеристики : Секојдневен

DEN 383.84

Маици за ноќта На вештерките За Жени Врвови Со Долги Ракави Со Кружен Врат Печатат Обична Блуза Зелена Л

94" Ракав : 71см / 27.80" Ракав : 69см / 27 Fre Големина : M Големина ♚Lwzwm Продавница има многу стилови : кул, топол, ве�

DEN 351.84

Дорман 740 - Регулатор на Задниот Лев Прозорец За Специфични Модели На Сатурн одговара избери: 1996-САТУРН СЛ1, 1996-САТУРН

Овој регулатор на прозорецот за замена е прецизно дизајниран и опширно тестиран за да одговара на точно

DEN 2.67