• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Греј и сребрена старо Батерсеа достигна„ Канвас уметност “од Вистлер

Трговска марка ликовна уметност „Греј и сребрена старо Батерсеа достигна„ Канвас уметност “од Вистлер

DEN 253.76

Од стоката
Достапно е за нарачката

Уметник : Whistlersubject : Пејзаж-апелатива : Традиционално производство Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија има група на чамци кои патуваат во вода. репродукции. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Трговска марка ликовна уметност „Греј и сребрена старо Батерсеа стигнуваат до„ Канвас уметност “од Вистлер.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Еден За Сите OARUSB04G Четири Уред Универзален Далечински Управувач Со Паметен Управувач За Лесно Програмирање

Еден За Сите OARUSB04 G Четири Уред Универзален Далечински Управувач Со Паметен Управувач За Лесно Програми

DEN 1.33

Ахгли Компанија Машина За Перење Внатрешен Правоаголник Апстрактни Сини Килими За Современа Област, 8' 12'

Нашите Килими што се перат се практично и стилско решение за зафатени домаќинства и области со голем со�

DEN 2.67

Вес, јуни Роза Црно Украсено Дрво Врамено Со Двојно Матирање Музејски Уметнички Принт Со Наслов - ХЕСЕИ ТРЕТИ

Јуни Ericка Вес претставува прекрасно Црно Украсено Дрво 18х15 Врамено со Уметничко Дело Со Двојно Матирањ�

DEN 0.33

амуса Трендовски Долга Права Целосна Глава Клип Синтетички Екстензии За Коса Клипови 130гр Белило Русокоса

Трендовски 30 Долги Директно Целосна Глава Клип Синтетички Екстензии За Коса 5 Клипови 130g Белило Русокос

DEN 1.00