• Свеж
Вудсток Ветер Ѕвончиња Потпис Колекција, Вудсток Агат Ѕвонче, Зелена 18 Ветер Ѕвонче ВАГ

Вудсток Ветер Ѕвончиња Потпис Колекција, Вудсток Агат Ѕвонче, Зелена 18 Ветер Ѕвонче ВАГ

DEN 187.04

Од стоката
Достапно е за нарачката

Именуван од грчкиот натуралист Теофраст помеѓу 4 и 3 век П.н. е., агатите долго време ги фасцинирале луѓето. Тие се формираат во долги временски периоди во нодули оставени во вулканска карпа и често се користат како камења за заземјување, доведувајќи рамнотежа во нашата емоционална, физичка и интелектуална состојба и промовирајќи стабилност и сила. Исечени тенки за да ја откријат својата проѕирна убавина, секое парче агат е уникатно. Нека музиката на звуците, во комбинација со оваа древна енергија на земјата, донесе хармонија и рамнотежа во вашиот живот.Нашите Ѕвончиња Од Агат имаат вистински фаќачи на ветер од агат и како такви, ќе има варијација во големината и нијансата на каменот - нема двајца слични! Зелениот агат ја симболизира природата, младоста и доброто здравје или виталност. Должина : 18" Целокупната должина на ѕвончето се мери од врвот на прстенот / копчето за собирање до дното на фаќачот на ветер. Црна завршница пепел дрво, 6 сребрени алуминиумски цврсти прачки, вистински агат парчиња. Доаѓа подготвен да даде во кутија за подароци со 4 бои. Вудсток Чимс нуди уникатна разновидност на висококвалитетни, достапни музички подароци од целиот свет кои инспирираат, забавуваат и им носат задоволство на луѓето од сите возрасти. Ние ги дизајнираме и продаваме светски познатите Звуци На Вудсток и дистрибуираме линија на наградувани музички инструменти и играчки наречени Музичка Колекција Вудсток. Основачот И професионалец, Греми(Р) Наградуваниот музичар гари Квистад во музиката ја објаснува силната посветеност на фино подесување и одличен звук-што е она што ги прави нашите производи привлечни за секого и уникатни за индустријата за подароци.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Апепал Женска Гроздобер Печатена Работна Облека Со Искривена Јака И Двослоен Џеб Основни Врвови Пуловер Црна 3XL

Женска Мода Краток Ракав Екипажот Вратот Блузи Работат Униформа Печатење Џеб Блуза Блузи Ве молиме про�

DEN 3.00