• Свеж
Холштајн Делови 2црк Мотор Коленестото Вратило Позиција Сензор За Крајслер, Доџ, Мицубиши

Холштајн Делови 2црк Мотор Коленестото Вратило Позиција Сензор За Крајслер, Доџ, Мицубиши

DEN 335.20

Од стоката
Достапно е за нарачката

Сензорот За Положба на Коленестото Вратило е електронски уред кој ја следи положбата и/или брзината на вртење на коленестото вратило. Овој сензор комуницира со ЕКУ на возилото за да го контролира времето на палење и параметрите за вбризгување гориво. Сензорите за Положба на коленестото вратило работат заедно со Сензорот за Положба на Брегаста Осовина за да ја следат положбата на вентилите и клиповите. Сензорот За Положба на Коленестото Вратило, исто така, ја мери брзината на моторот при вртежи во минута. Холштајн се фокусира на користење само најквалитетни материјали, произведени според строги стандарди за резервен производ кој е навистина изграден за да одговара или да го надмине делот ОЕ. Произведени со врвни материјали за да ги издржат елементите и да обезбедат правилна функција. Вклучени се громети, завртки и друг хардвер за да се обезбеди правилно вклопување и рутирање во шасијата на автомобилот. Жичаниот ремен доаѓа со заштитен ракав за да спречи оштетување на жиците. Одговара Изберете : 2002-2005 КРАЈСЛЕР СЕБРИНГ 2000-2005 МИЦУБИШИ ЗАТЕМНУВАЊЕ 2002-2005 ДОЏ СТРАТУС 2000-2003 МИЦУБИШИ ГАЛАНТ и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите .

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.