• Свеж
Хадсон Џеј Геометриски Бушава Област Килим, Сива Слонова Коска, 5' 5' Круг

Хадсон Џеј Геометриски Бушава Област Килим, Сива Слонова Коска, 5' 5' Круг

DEN 0.33

Од стоката
Достапно е за нарачката

Продавница Safavieh на . Заштедете Пари. Живеат Подобро.Колекцијата На Килими Хадсон Шаг Лесна Нега Бушави стариот светски стил на марокански дизајни на плочки доаѓа во домашниот декор во класичниот современ изглед на Овој Хадсон Шаг Од Сафавиех. Овие големи мозаични мотиви додаваат традиционален допир на мод, чист мебел за домови, преку модерни техники без жртвување на традиционалните стилови. Мекиот буен куп, моќен од синтетички предива, е мек под нозете, издржлив и лесен-грижа за трајна убавина. Боја : Сива/Слонова Коска. Големина : 5' х 5 ' Круг. Моќта Се Појави Во Турција. Висина на купот : 2 инчи. 100% Полипропилен. Поддршката содржи латекс и јута, тепих рампа (се продава одделно) се препорачува за да се избегне менување и лизгање. Внатрешна Употреба. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме. Пакувањето и испораката на вашиот килим може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; назад-тркалање или обратно тркалање е најбрзиот и најлесниот начин за отстранување на наборите во тепихот во вашата област; дозволете доволно ти. Достапно во повеќе големини. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Бакстон Студио Џејкоб Средината На Векот Модерен Орев Браун Заврши Цврсто Дрво Кревет Рамка, Повеќе Големини

Бакстон Студио Јаков Средината На Векот Модерен Орев Браун Заврши Цврсто Дрво Кралот Големина Кревет Р�

DEN 1.33