• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Скипи“ платно уметност од Догарт

Трговска марка ликовна уметност „Скипи“ платно уметност од Догарт

DEN 2.33

Од стоката
Достапно е за нарачката

Уметник : Dawgart Subject : Animals Tyle : Modern & Modern and Modernively Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има живописно и шарено поп-уметничко парче од стаорци. Истакнати бои : Бела, светло сина, црвена, жолта, сина, портокалова, Тан Алисија Ваној Повик работи на Даугарт од 2003 година.? Тогаш таа беше самоук уметник кој живееше во Гилберт, Аризона. ? Оттогаш, таа се здоби со една деценија искуство со сликарство и диплома за ликовни уметности од универзитетот во Јута долина, каде што дипломираше со почести. ? Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. живописно и разнобојно поп -уметнички дел од стаорец териер.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Хартија И Плик Останете-Рамни Пликови За Пошта Со Кора И Затворање На Заптивки, 6, Бели, Крути Пакети За Испраќачи

Џем Хартија И Плик Белите Рециклирани ФотоПошта се одлични за испраќање и фотографии од 4 х 6 инчи и 6 х 6 и

DEN 31.36