• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „de State Love“ платно уметност по дизајн

Трговска марка ликовна уметност „de State Love“ платно уметност по дизајн

DEN 1530.08

Од стоката
Достапно е за нарачката

Уметник : Дизајн Turnpikesubject : Abstract Style : Modern & Moderner Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има loveубовен знак монтиран на дрво од регистарски таблички од Делавер. Истакнати бои : сива, тен, кафеава, сина, портокалова, жолт Дејвид Бауман создава рачно изработена уметност и мапи со мапи под името на дизајнот. Како момче, Дејвид сакаше регистарски таблички. Патувањето на патиштата беа оживеани со чување список на многу различни плочи што ги виде на патот по патот. Семејни одмори во Ново Мексико, Јужна Дакота, Арканзас, Колорадо, Флорида, Brу Бранзвик Канада и многу други дестинации го изложија на богатството на боја, стил и личност на ознаката на секоја држава. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Loveубовен знак поставен на дрво од регистарски таблички од Делавер.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Тркалезна Форма Бела Кубна Цирконија Бесконечност Засилувач Заштитен Прстен 10к Жолт Златен Прстен Големина-7

Накитот има моќ да биде оваа мала работа што може Да направи Да се чувствувате Уникатно, ќе ви се допадне

DEN 0.67

Посебен Случај За Samsung Galaxy S плус-Прилагодено Ултра Тенок Тенок Тврд Црн Пластичен Капак-Расипан Милениум-Црвен И Бел

Ова куќиште За ултратенка тврда пластична обвивка Samsung Galaxy S9 ПЛУС Со Различна Обвивка ги покрива грбот и

DEN 2.67

Есенски Дуксери Со Долги Ракави Преголеми Жени Цврст Лабав Пуловер Зимски Дуксер Секојдневна Улична Облека

Модниот дуксер со пуловер е изработен од удобни памучни и полиестерски ткаенини, ткаенината е мека и уд�

DEN 1.00