• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Сезона на јаболка I“ платно уметност од ревизија на Лиза

Трговска марка ликовна уметност „Сезона на јаболка I“ платно уметност од ревизија на Лиза

DEN 768.00

Од стоката
Достапно е за нарачката

Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Од спалната соба до дневната соба, па дури и канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! ВАНО : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Со придружно семејство зад неа, Лиза ја негуваше својата страст кон уметноста, цртање и создавање нови и иновативни дизајни на рана возраст. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до зачудувачки пејзажи, во асортиман на големини што сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Лиза сакаше да се повлече колку што може да се сети. Заштитената уметност на трговската марка е регистрирана трговска марка заштитена со законот за трговски марки на САД и ќе биде енергично одбрана. Сепак, поради разликите во компјутерските монитори, не можеме да бидеме одговорни за варијациите во бојата помеѓу вистинскиот производ и вашиот екран. Лиза во последните дванаесет години работеше од својот дом во Марблтон. Таа продолжи да студира графички уметности на колеџ и по дипломирањето, започна да дизајнира за неколку добро познати компании кои произведуваат позадина. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Дигиталните слики што ги прикажуваме имаат најточна можна боја. Потоа ги прошири своите дизајни во канцелариски материјал, ткаенини и додатоци за бања. Таа го цени семејниот живот и квалитетно време поминато со нејзиниот сопруг и двете деца. Лиза ревизија е канадски уметник роден и израснат во Марблтон, Квебек.Уметник : Lisa Audits Ubject : Cuisinestyle : Modern Rusticproduct Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има кластер на јаболка на текстура со кафеава позадина. Таа често тврди дека некои од нејзините најдобри дизајни доаѓаат од инспирацијата што ја даваат нејзината ќерка и син.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.