• Свеж
Трговска марка ликовна уметност 'LPS во II светло жолто' платно уметност од Сју Шлабах

Трговска марка ликовна уметност 'LPS во II светло жолто' платно уметност од Сју Шлабах

DEN 768.00

Од стоката
Достапно е за нарачката

Уметник : Sue Schlabachsubject : Abstract Style : Modern & Modern and Modernivery Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има четкички ленти од црна и жолта боја на бела позадина. Истакнати бои : Бела, црна, сива, зелена, жолта Сју Шлабах работеше за Wild Apple како дизајнер, уметнички директор и уметник веќе 15 години. Нејзината loveубов кон уметноста започна како дете во југоисточна Пенсилванија, каде што порасна во куќа исполнета со референци за ботаника, кули книги, антички јоргани и скокање и токинг на многу часовници на наследство. На такво место, вие само ќе започнете да ги правите работите, и со тоа започнавте доживотна опсесија. Уметноста на Сју вклучува насликани дела во акрилици и масла, мултимедијален колаж и фотографски колаж. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Сју Шлабах работеше за „Диви Епл“ како дизајнер, уметнички директор и уметник веќе 15 години. Нејзината loveубов кон уметноста започна како дете во југоисточна Пенсилванија, каде што порасна во куќа исполнета со референци за ботаника, кули книги, антички јоргани и скокање и токинг на многу часовници на наследство. На такво место, вие само ќе започнете да ги правите работите, и со тоа започнавте доживотна опсесија. Уметноста на Сју вклучува насликани дела во акрилици и масла, мултимедијален колаж и фотографски колаж. - Четкани ленти од црна и жолта боја на бела позадина.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Хадсон Бебе Унисе Бебе Долги Ракави Муслин Вреќа За Спиење, Ќебе За Носење, Вреќа За Спиење, Модерно Сафари, 0-Месеци

Хадсон Бебе муслин вреќа за спиење со долги ракави, ќебе за носење, вреќа за спиење е одлично ќебе пред с�

DEN 479.84

Богатствата НА каролина LH9310-ЗНАМЕ - Родител Голем Данец Црвени И Зелени Снегулки Празник Божиќ Знаме, разнобојни

Богатствата НА каролина LH9310ЗНАМЕ Родител Голем Данец Црвени И Зелени Снегулки Празник Божиќ Знаме, раз

DEN 143.68