• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „плажа на Трувил 2“ платно уметност од Будин

Трговска марка ликовна уметност „плажа на Трувил 2“ платно уметност од Будин

DEN 0.67

Од стоката
Достапно е за нарачката

Уметник : Будин Предмет : Пејзаж за пејзаж : Традиционално производство Тип : галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има пар кои шетаат по крајбрежната патека на плажа. Истакнати бои : светло сина, тен, бела, сива, сина, црна, црна Јуџин Луис Будин? Дали еден од првите сликари на Французинот беше да се наслика на отворено. Будин беше сликар? Неговите пастели, резиме и економски, ја освоија раскошната еулогија на? Бодлер; и? Корот? го нарече "крал на небото". Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Двојка што шета по крајбрежната патека на плажа.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Уникатни Поволни Цени Микрофибер Навлака За Перница Долг Зајакнувачки Капак За Перница За Тело Каки 20 48

Повеќе Стилови, Повеќе Избори, КЛИКНЕТЕ ОВДЕ.Изработена од Ткаенина Од микрофибер од серијата 1800, Уника�

DEN 194.24