• Свеж
Пилот мотоспорт директен воздушен јакна

Пилот мотоспорт директен воздушен јакна

DEN 3.00

Од стоката
Достапно е за нарачката

За топло време, ништо не ја победи топлината подобро од добро изработената јакна од мрежи. Пилот -директната воздушна јакна беше дизајнирана да ги задржи возачите безбедни и ладни во најжешките температури. Се одликува со оклоп на CE Ниво 2 и е конструиран од 210 D Pilotex Mesh со сите зони на влијанието опфатени во 600 D NPF за дополнителна заштита. Со својата уникатна мешавина на функционалност, безбедност и недооценет стил, не е ни чудо што директната јакна за воздух е нашата најпопуларна јакна до денес. Пилот Moto Sport Direct Air јакна : Изградена од ткаенина Pilotex, вклучувајќи, 210 D Micro Mesh и 600 D NPF панели на преклопување на рамената и лактите со тројни и двојни зашиени шевови за зголемена јачина. Панелите за преклопување на рамената и лактите немаат централен цвест за крајната висока јачина и отпорност на абразија. Водоотпорна должина на ракавот за патент на ракав, водоотпорна/ветровито, ќе ве задржи топло и суво кога е потребно. Отстранлив CE одобрено микро клеточен PU оклоп во лактите и рамената што е апсорбирање и исплата на влијанија. Задната подлога може да се замени со надградено пилотско јадро CE Ниво 2 микро клеточна PU -подлога. Ексклузивниот систем за видливост на Red Tab дозволува џебовите и точките на прицврстување лесно да се гледаат во услови на слаба осветленост. 3М Шкотски ленти на градите, рацете и грбот за видливост од 360 степени. Валана јака од неопренови, со облога на микрофибер во вратот и манжетните. TPR пилот главен патент затворач со лежена рамна пилот ткаена етикета на рацете и грбот. Прилагодливи ленти за половината Velcro со TPR влече за да се вклопи. Прилагодливи ленти за ракав за ракави за совршено вклопување, со или без лагер за дожд. Ремените на зглобовите се целосно прилагодливи со велкро. Голем главен патент со виткање на ветер и олук за дожд за да ги запечати ветерот и водата. Зиперски џебови за рака/карго. „At-and-” “, патент од левиот зглоб за брз пристап до клучеви, кредитни картички, отворач на врата од гаража и многу повеќе. Внатрешен патент лев џеб на градите со мобилен телефон Velcro и испуштено џеб и на лагер-излез и школка со јакна. Јамка за помош на кабел во близина на јака за да се одржи кабел за MP3 плеери, телефони и многу повеќе. Достапниот пилот -заштитник на градите прицврстувачи во јакна, е лесно прилагодлив и се обезбедува на место. 8 "Вклучен патент за прицврстување овозможува прицврстување на кој било пар панталони. 2-годишна гаранција.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.