• Свеж
Карат Т.Г.В. Руби и црно-бел дијамант акцент 14к злато над среброто сет за накит со 3 парчиња

Карат Т.Г.В. Руби и црно-бел дијамант акцент 14к злато над среброто сет за накит со 3 парчиња

DEN 1.00

Од стоката
Достапно е за нарачката

Скапи и исклучителни, скапоцени камења отсекогаш биле негувани за нивната богата боја и сензационалниот сјај. Уште повеќе, тие поседуваат луксузен привлечност што ќе им се допадне на секој ентузијаст на накит. Секое парче има овален скапоцен камен што ќе заземе централна сцена и ќе заслепува ноќта. Тогаш се истакнуваат дијаманти, создавајќи мистериозен и примамлив триколорен ефект. Без разлика дали го носите вашето парче секој ден или го зачувате за посебна вечер, сигурно е да издвоите шик софистицираност, исто како што сакате. 14к злато над среброто сет од 3 парчиња. Се карактеризира со овална форма оригинална рубин. Црн и бел дијамант 1/20 карат вкупна тежина. Вклучува пар обетки-прстен и приврзоци со ланец од 18 "l. Прстен достапен во големини 6-7-8.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Sumn Industries надреална град на врвот карпи карпи морски бранови распрскувајќи дрвен wallиден уметност, 15, дизајн од Синтија

Сите наши wallидни плаки започнуваат како висококвалитетни литографски отпечатоци кои потоа се монтираа

DEN 639.68