• Свеж
Заштитен знак Ликовна Уметност Портокалова Мачка Во Кутија Платнена Уметност Од Франсиен Ван Вестеринг

Заштитен знак Ликовна Уметност Портокалова Мачка Во Кутија Платнена Уметност Од Франсиен Ван Вестеринг

DEN 3.00

Од стоката
Достапно е за нарачката

Уметник : Франсиен Ван Вестерингсубјект : Животински Стил : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има портокалова мачка потпрена надвор од кутијата.Франсиен со право може да се нарече фиока за мачки во Холандија. Со својата прецизна техника на моливи во боја, таа не само што успева да го преведе изгледот на мачките на хартија, туку и нивната личност. Покрај стотиците цртежи на мачки, Франсиен направи многу илустрации на други миленичиња и животни, романтични џуџиња, весели мали мечки и бројни други теми. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. портокалова мачка потпрена надвор од кутија.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Инвазија На Телото Грабнувачи Печатење На Постер Од Холивудска Архива На Фотографии Холивудска Архива На Фотографии

Инвазија На Телото Грабнувачи 1978 Постер Печатење Од Холивуд Фото Архива Холивуд Фото Архива (18 х 24) ќе го

DEN 1.67

Џалиоинг Пуловер Блузи За Жени Ревер Со Долги Ракави Без Качулка Со Половина Патент Стилски Кошули За Блокирање На Бои

Тој е лабав и удобен за носење и обезбедува максимална удобност во текот на целиот ден • Нега на облека :

DEN 478.24