• Свеж
Дорман 931 - Мотор За Активирање На Бравата На Страничната Врата На Задниот Возач За Специфични Модели На Ram Меморија Dodge Jep Одговара изберете: 2013-RAM МЕМОРИЈА 1500, RAM МЕМО

Дорман 931 - Мотор За Активирање На Бравата На Страничната Врата На Задниот Возач За Специфични Модели На Ram Меморија Dodge

DEN 925.76

Од стоката
Достапно е за нарачката

Овој побудувач за заклучување на вратата претрпе обемно тестирање за квалитет и безбедност за да обезбеди сигурни перформанси. Тој е дизајниран да обезбеди директна замена за активаторот на акции на одредени години на возилото, марки и модели. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Сигурна замена - овој погон за заклучување на вратата претрпе обемно тестирање на квалитетот и безбедноста на перформансите. Совршено вклопување-дизајнирано за да обезбеди исто вклопување и функција на оригиналниот погон на одредени години на возилото, марки и модели. Во согласност со безбедноста - дел претрпе симулирано тестирање на несреќи според владините упатства. Долготрајното тестирање на циклусот на поправка во вистинска врата на возилото потврдува ефективна употреба со години. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Доџ Калибар : 2010, 2011, 2012 Доџ Рам 1500 : 2009, 2010 Доџ Рам 3500 : 2010 Доџ Рам 4000 : 2013 Џип Компас : 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017. Џип Патриот : 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017 Ram Меморија 1500 Класичен : 2019 Ram Меморија 1500 : 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018 Рам 2500 : 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019. Рам 3500 : 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 Рам 4000 : 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 Рам 4500 : 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018 Рам 5500 : 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018 Ram Меморија Пикап : 2014. Дополнителни Карактеристики Материјал : Пластика.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Езерцето лилјани езерото брод со прскање транспорт сликарство сива врамена уметничка печатена wallидна уметност

Нашата врамена giclee wallидна уметност додава допир на час на кој било простор во вашиот дом или канцелариј�

DEN 1.00