• Свеж
З-Автоматски Транс Флексибилни Одговара изберете: 1997-КРАЈСЛЕР ТАУН И КАНТРИ, ДОЏ ГРАНД КАРАВАН

З-Автоматски Транс Флексибилни Одговара изберете: 1997-КРАЈСЛЕР ТАУН И КАНТРИ, ДОЏ ГРАНД КАРАВАН

DEN 1375.84

Од стоката
Достапно е за нарачката

Возилата со автоматски менувачи имаат флексибилна плоча. Флексните плочи ги поврзуваат моторот и менувачот. Повеќето флексибилни плочи се направени од дебело парче лим со дупки за завртки за конверторот на вртежниот момент и забите за стартерот. Работата на флексната плоча е да овозможи проширување на конверторот на вртежниот момент како што се зголемуваат ВРТЕЖИТЕ во МИНУТА. Постојаното проширување и контракција на флексната плоча со текот на времето може да резултира со пукнатини и/или стрижење на флексната плоча. Оштетената флексибилна плоча може да создаде сериозна (скапа) штета. Скршени флексибилни плочи не можат да се поправат, тие мора да бидат заменети. Атп флексните плочи се изработени од висококвалитетен челик и содржат правилно растојание меѓу дупките на завртките и прстенестите заби исто како и оригиналниот дел за да се обезбеди долг животен век И издржливост Атп З-495 Автоматско Транс Флексибилно Вклопување Изберете : 1997-1999 КРАЈСЛЕР ТАУН И КАНТРИ 6 Цил 3.8 Л 1997 ДОЏ ГРАНД КАРАВАН 6 Цил 3.3 Л 2000 КРАЈСЛЕР ТАУН И КАНТРИ ЛИМИТЕД 6 Цил 3.8 л 1999 доџ гранд караван 6 цил 3.8 л 1997 плимут гранд војаџер 6 цил 3.3 Л 1998-1999 Доџ Караван 6 цил 3 л 1997 ДОЏ КАРАВАН 6 Цил 3.3 Л 2000 ДОЏ ГРАНД КАРАВАН ЕС 6 Цил 3.8 Л 1998 ДОЏ ГРАНД КАРАВАН ле/Ес 6 Цил 3.8 л 1997 плимут војаџер 6 цил 3 л 1999 плимут гранд војаџер 6 цил 3.8 л 1999 Плимут Војаџер 6 Цил 3.8 л и повеќе - додадете го вашето возило ВО НАШИОТ ДОДАТОК ЗА ВКЛОПУВАЊЕ ЗА ДА ПРОВЕРИТЕ.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Нов КАПА Сертифициран Премија Замена Патнички Страна Фарови Објектив И Домување, Одговара 2009 - Тојота Корола Седан

Со Сериозна И Непоколеблива Посветеност Да Им Обезбедиме На Клиентите Широк Спектар На Висококвалитет�

DEN 895.84