• Свеж
Miabella Cultured Cultured Folrwate Pearl Carat T.G.W. Аметист во форма на круша Аметист Тркан Танзанит и Дијамант Акцент Стерлинг сребрена пеперутка прстен

Miabella Cultured Cultured Folrwate Pearl Carat T.G.W. Аметист во форма на круша Аметист Тркан Танзанит и Дијамант Акцент Стерлинг

DEN 2.00

Од стоката
Достапно е за нарачката

Боја, класа и стил, ако ова е она што го барате, тогаш оваа исклучителна мијабела култивирана слатководна бисер аметист, танзанит и дијамантски акцент прстен за пеперутка е најдобриот избор. Изработено во бујно сребро сребро, овој прекрасен прстен има култивиран бисер со слатководни вода (8-8,5 мм), четири во форма на круша, сет на ПРОНГ, скапоцени камења од аметист (4х3мм), четири тркалезни, сет на пронг, танзанит скапоцени камења (2,75х2,75мм ) и два серија со кругови, дијаманти (G-H-I, I2-I3) распоредени во дизајн на пеперутка. Полиран до брилијантност, овој волшебно прстен е совршен за да ја поздрави сезоната на пролетта. Направено во сребро. 8-8,5мм култивиран слатководен бисер. 1 CT T.G.W. Аметист и Танзанит. Аметист пресек : круша. Танзанит сечење : круг. Акцент на дијаманти. Дијамантско сечење : круг. Боја на дијаманти : G-H-I. Јасност на дијаманти : I2-I3. Камења поставени од пронг. Бенд со : 1,8мм. Прстен од пеперутка. Јуни Борден камен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Примарна Сребрена Фунта Сребрена родиум обложена И Жолта Роза Вермејл обетки со обрач исечени Со Дијаманти

Дајте гламурозен шмек на вашиот изглед со овие впечатливи обетки со обрач Овие сребрени обетки се одлик

DEN 191.84

Заштитен знак Ликовна Уметност Тајниот Залив Самрак Платнена Уметност Од Пјер Леклер, Бела Мат, Дрвена Рамка

Уметник : Пјер Леклерц Предмет : Пејзажен Стил : Современа Трговска Марка Ликовна Уметност "Тајниот Зали�

DEN 1.67

Богатствата на каролина ЛХ9196-ЗНАМЕ - Родител Крвопролевач Св. Денот На Патрик Шамрок Портрет Знаме, разнобојни

Богатствата НА каролина LH9196ЗНАМЕ Родител Крвопролевач Свети Патрик Ден Шамрок Портрет Знаме, разнобој

DEN 1.67